Badanie ginekologiczne jak wyglada wideo

http://ro.healthymode.eu/biostenix-sensi-oil-un-antidot-la-problemele-auditive/Biostenix Sensi Oil New. Un antidot la problemele auditive

Kolposkopia to podstawowe ginekologiczne badanie diagnostyczne. Kolposkopy to urządzenia używane przez ginekologów podczas badania - endoskopy będące możliwość wielokrotnego powiększania obrazu. Badanie przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych.

Do wykonania kolposkopii nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Przydatna istnieje zawsze wstrzemięźliwość płciowa na kilka dni przed. Nie dokładnie też prowadzić go podczas krwawienia miesięcznego. Samo badanie nie jest uciążliwe dodatkowo można je robić także u pań w ciąży. Kolposkopia najczęściej wykonywana stanowi w spraw, gdy cytologia daje niejednoznacznie wyniki. Pytanie to daje na stosunkowo wczesną diagnostykę raka szyjki macicy (w tzw. stadium przedinwazyjnym). Jeśli rak wydobywa się w kolejce rozwoju kolposkopia umożliwia weryfikację powstałych zmian. Badanie kolposkopowe polega przede ludziom na uwagi części pochwowej szyjki macicy po jej pokazaniu się we wzierniku. Na jej wielkości pojawiać się mogą bowiem niebezpieczne zmiany, jakie są niemożliwe do wykrycia podczas zwykłego badania. Najpierw ginekolog ogląda nabłonek płaski wielowarstwowy nierogowaciejący i gruczołowy, szczególnie zwracając opinię na ich granicę. Tam powstają bowiem najgroźniejsze choroby. Później obraz powiększa się i dzięki wykorzystaniu zielonego filtra obserwuje podnabłonkową sieć naczyń krwionośnych. Na jej podstawie możliwe jest rozpoznanie charakteru powstałej zmiany. Drugi etap badania to próby kontrastujące powierzchnię nabłonka (np. próba z płynem Lugola i kwasem octowym 3%). Kolposkopia, ze względu na potrzebny sprzęt, jest badaniem stosunkowo bliskim i wymaga doświadczenia ze perspektywy dającego ją lekarza. Jest dalej rzadko wykonywane, jednak coraz częściej więcej w ramach działalności Narodowego Funduszu Zdrowia.